تبلیغات
فروش انواع مکمل های ورزشی - محصولات Optimum

فروش انواع مکمل های ورزشی
 
ZMA:افزایش طبیعی تستوسترون و هورمون رشد ...


عملكرد آن چیست؟

ZMA منجر به افزایش قدرت و سطح هورمون آنابولیك می‌شود و همانطور كه در چندین پژوهش ثابت شده است، استفاده از آن برای قهرمانانی كه به كار با وزنه می‌پردازند بسیار محوری است. البته این مسئله خیلی هم هیجان‌انگیز نیست، زیرا در رژیم غذایی قهرمانان برگزیده میزان كمی روی و منیزیم وجود دارد و علی‌رغم داشتن زمینه تمرینی در شرایط جاری، تمرین سنگین می‌تواند بدن را از این مواد باارزش تهی كند.

بررسی پژوهش‌ها در این زمینه

در پژوهشی كه بر روی بازیكنان یك تیم فوتبال صورت گرفته بود روشن شد كه در ورزشكارانی كه به مدت 8 هفته از ZMA استفاده كرده بودند، سطح تستوسترون آنها 5/33% افزایش یافت. اما همین سطح در افرادی كه از دارونما به جای ZMA استفاده كرده بودند در حدود 10% كاهش یافت.همچنین ZMA به حفظ سطح فاكتور رشد شبه انسولین ( 1IFG) می‌پردازد و سبب یك افزایش 5/3% در مقایسه با یك كاهش 5/21% در كسانی می‌شود كه به جای ZMA از دارونما استفاده كرده‌اند.افت سطوح هورمون‌های آنابولیك بعد از انجام یك الی دو هفته تمرین سنگین عادی است. اما با خوردن ZMA این مسئله رفع می‌شود. همچنین از پژوهش فوق نتیجه گرفته شده كه توسعه عضلات چهار سر رانی در افرادی كه ZMA مصرف می‌كنند به صورت جدی افزایش می‌یابد و این نشان‌دهنده تأثیرات فیزیولوژیك ZMA است كه به فرد كمك می‌كند تا به توسعه اجراهای تمرینی خود بپردازد.

* زمان مصرف

اگر ورزشكار حرفه‌ای هستید به مصرف سه كپسول ZMA در زمان خواب بپردازید. منیزیم به لحاظ خاصیت اسمزی قدرتمند است. به این صورت كه تمایل دارد تا آب را از جریان خون به روده بكشد. بنابراین به هنگام مصرف آن آب فراوان بنوشید.مصرف ZMA در شب منجر به افزایش فرآیند جذب می‌شود به همان خوبی كه این مكمل در توسعه ریكاوری بعد از تمرین مؤثر است. گزارش شده كه ZMA در بهبود كیفیت خواب نیز نقش مهمی دارد و همچنین ممكن است به توسعه ترشح شبانه هورمون رشد (GTI) منتهی شود.جالب است بدانید تركیبی به نام ال- تیانین كه در چای سبز پیدا می‌شود نیز گاهی اوقات به فرمول ZMA افزوده می‌شود. ال- تیانین ممكن است منجر به افزایش تأثیرات آرام‌كننده ZMA شود و بدین طریق در افزایش كیفیت خواب با ZMA سهیم باشد.سعی كنید در كنار ZMA به استفاده از مكمل‌های دیگر نیز بپردازید. بویژه مواردی كه نظیر پروتئین، كراتین و گلوتامین «مكمل‌های استاندارد- برآیند» نامیده می‌شوند و می‌توانند به صورت معین در كسب عضلات بیشتر به فرد كمك كنند. 

 

برچسب ها: ZMA، Optimum،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 5 شهریور 1391 توسط محمد رضا ایازی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • دانلود فیلم